info@istres.sk
+421 908 984 257
Karol Kováč rozhovor

Rozhovor o strese, skúsenostiach, živote pre portál Akobuk

Koniec roku je časom bilancovania, zamyslení. V tomto období nám došla ponuka na rozhovor o strese, našich skúsenostiach aj o tom, čo nám pomáha a naopak škodí. Načasovanie bolo viac než príhodné, práve v roku 2019 sme prekročili hranicu 10 000 diagnostikovaných klientov so svojimi príbehmi.

Počas prípravy mi bežala v hlave myšlienka lektorky, ktorá nám prednášala psychotraumatologický pohľad na vznik a rozvoj ochorení: 

„Život nie je jednoduché miesto na prežitie.” 

Mala pravdu, nie je. Sám som si prešiel niekoľkými negatívnymi skúsenosťami, kým som porozumel tomu, že nie ostatní, ale my sami môžeme do veľkej miery za to, ako sa cítime, čo prežívame, s čím bojujeme, čomu alebo komu dovolíme aby nás stresoval.

Sme vždy dôsledkom svojho životného štýlu. Uvedomenie je kľúčovým krokom, cesta vedúca k uplatneniu nápravných krokov je zložitejšia. Často počúvam od klientov otázku: „No dobre, ale kde a ako začať?” Odpoveď sa nachádza v štúdiu, porozumení funkcionality mysle a tela, stresových mechanizmov, uplatňovaní nových návykov, disciplíne a práce so samým sebou. A presne o tom je rozhovor, ktorý sme poskytli pre portál Akobuk.

Prečítajte si celý rozhovor s Karolom Kováčom na portáli akobuk.sk.

Menej stresu, viac pohody

Sledujte nás

Adresa a sídlo

Inštitút stresu, s.r.o.

Tamaškovičova 2742/17,
917 01 Trnava

IČO: 36467456
IČ DPH: SK2020018902

    © 2023 Inštitút stresu, s.r.o. made by PROGNESSA

    envelopephone-handset