info@istres.sk
+421 908 984 257
online webinare IUVENTA Institut stresu

Online webináre s Karolom Kováčom pre Slovenský inštitút mládeže IUVENTA


Nachádzame sa v situácii, ktorá môže vytvárať tlak na naše fyzické aj duševné zdravie a pohodu. Napätie, ktoré prežívame v osobnom živote často prenášame do toho pracovného, v ktorom sa stretávame s mnohými ľuďmi a naším správaním ich ovplyvňujeme. Je úplne prirodzené, že nevieme, ako sa s napätím v pracovnej sfére vysporiadať, no existujú cesty, vďaka ktorým sa to môžeme naučiť.

Mnohé z nich otvárame v sérii interaktívnych webinárov pre pracovníkov s mládežou, pôsobiacich v Slovenskom inštitúte mládeže IUVENTA. Zo spolupráce sa veľmi tešíme, pretože práve pracovníci s mládežou (profesionálni aj dobrovoľní) sa dostávajú do veľmi blízkeho kontaktu s mladými ľuďmi, môžu ich správne motivovať, nasmerovať, inšpirovať a pomôcť im zvládnuť aj toto náročné obdobie. Práve títo ľudia ovplyvňujú naše budúce generácie a aby mohli svoju prácu vykonávať dobre, je pre nich dôležité “začať od seba” a venovať čas sebarozvoju. 

V niekoľkých interaktívnych webinároch bude náš zakladateľ a psychológ Karol Kováč pomáhať aktívnym pracovníkom a pracovníčkam s mládežou zvýšiť mieru odolnosti voči záťaži, pochopiť úlohu stresu v ich živote a nájsť účinné techniky, ako sa so stresom lepšie vysporiadať. 

Čo znamená mať stres a ako sa stres prejavuje vo fyziologickej rovine? Aké stratégie organizmus využíva pri riešení stresových situácií a prečo stres vedie k vyčerpaniu? Aj na tieto otázky dostanú účastníci odpovede počas našej niekoľko mesačnej spolupráce. Pozrieme sa na praktické výsledky prieskumu, týkajúceho sa spojitosti medzi stresom a vyčerpaním, ktorý sme realizovali v našom Inštitúte stresu na vzorke 7 000 ľudí.

Venovať sa budeme aj téme work-life balance, teda vyváženosti medzi pracovným a osobným životom. Na praktických príkladoch si ukážeme, prečo sa takýto život oplatí a čo môžeme a musíme urobiť preto, aby sme ho prežívali. Otvoríme tiež tému syndrómu vyhorenia a prevencie pred týmto stavom, ktorý je od roku 2020 podľa WHO oficiálnou diagnózou. Vo webinároch sa budeme tiež rozprávať o sile spánku ako prediktora dlhodobého úspechu v boji proti stresu. Povieme si viac o poruchách spánku a o tom, ako prakticky k zdravému spánku pristupovať: ako navodiť optimálne podmienky prostredia aj mysle, ako postupovať pri upokojovaní zmyslov a docieliť kvalitný spánok. 

Na dlhodobú spoluprácu so Slovenským inštitútom mládeže sa veľmi tešíme. Sledujte naše sociálne siete Facebook a LinkedIn, chystáme pre vás spolu s IUVENTOU malé prekvapenie. Zostaňte s nami a zdraví. ?

Menej stresu, viac pohody

Sledujte nás

Adresa a sídlo

Inštitút stresu, s.r.o.

Tamaškovičova 2742/17,
917 01 Trnava

IČO: 36467456
IČ DPH: SK2020018902

    © 2023 Inštitút stresu, s.r.o. made by PROGNESSA

    envelopephone-handset